11 . راه حلی برای به دست آوردن پول هر چند ناچیز:

جای خالی شامپو ، شوینده ، کاغذهای بی مصرف را دورنیاندازید . شما می توانید این مواد را به مکان های خاصی تحویل دهید تا هم چرخه تجزیه و ساخت دوباره این مواد انجام شود و هم اینکه مبلغی را بابت تحویل این مواد دریافت میکنید .

درست است که این مبلغ بسیار ناچیز است و به چشم نمی آیداما شما می توانید با همین مبلغ کم بعضی از نیازهای روزمره تان را بدون کم شدن صندوق مالی تان انجام دهید .


12 . کارهای گذشته را ادامه ندهید :

برای اینکه پولتان ذخیره شود باید کمی از کارهایی که درگذشته انجام می دادید ، چشم پوشی کنید . مانند : لباسهایتان را خودتان اتو کنید و دیگر به خشک شویی ندهید ، کفشهایتان را خودتان واکس بزنید و به کفاشی ندهید و ...

13.با دوستان تان دوره برگزار می کنید ؟

اگر با دوستانتان دوره دارید و هر ماه یکدیگر را ملاقات میکنید به جای اینکه به منزل یکدیگر بروید یا اینکه به رستوران بهتر است به محیط های سالمی مانند پارک بروید هم از هوای آزاد استفاده می کنید و نیز روحیه شما عوض می شود.

این کار دارای چندین فایده می باشد : شما می توانید درهزینه ها صرفه جویی کنید ، از محیط تکراری منزل نیز خارج شوید .


14. تولد یکی از نزدیکانتان نزدیک است ؟

چرا همیشه با کادو دادن باید عشق و علاقه خود را اثبات کنید ، با رفتار صحیح ، محبت می توانید بهترین هدیه رابدهید .

سعی کنید هر روز سال برای تان به مانند تولد باشد نه یک روز خاص .

بسیاری از افراد فکر می کنند اگر یک هدیه گران قیمت بدهندباعث می شود که فرد مقابل رفتارهای گذشته شان را فراموش کند . اما باید بدانید هر فردی طالب رفتار خوب و صحیح است نه کادو های گران قیمت که فقط مختص یک روز هستند .


15. توصیه می کنیم در آخر هر فصل خرید کنید :

زیرا در آخر هر فصل تمام فروشگاه ها اجناس خود را به حراج می گذارند و شما میتوانید همان جنس و کالا را با قیمت نازلتری خریداری کنید .

این کار شما چندین فایده دارد : برای مثال خرید پوشاک :

زمانی که در آخر فصل خرید کنید ، در تمام طول سال و برای هر ماه از سال بهترین و شیک ترین پوشش را دارید در عین اینکه پول تان را پس انداز کرده اید . اجناس گران نیزنخریده اید .


16. در بعضی موارد پس انداز و آینده نگری اصلا درست نیست :

یکی از این موارد بیمه نامه ماشین است . شما نباید در این مورد خساست به خرج دهید باید ماشین خود را از هر لحاظ بیمه کنید .

یا بیمه ای که برای خودتان در نظر دارید را هر ماه پرداخت کنید زیرا در هنگام بیماری این بیمه نامه ها کمک وافری به شما می کنند.


17. غذایی که شبها مصرف میکنید را مختصر کنید :

غذایی شبها را به جای اینکه از بیرون تهیه کنید و یااینکه به پخت و پز مشغول شوید با یک غذای ساده بگذرانید .

غذای شب باعث چاقی شما می شود و چاقی نیز ام الامراض است وبیماری های دیگر را برمی انگیزد .


18. در مصرف آب ، برق نیز صرفه جویی کنید تا مبلغ فیش های پرداختی شما کاهش یابد :

از لامپ های کم مصرف کنید ، زمانی که از خانه بیرون میروید چراغ ها را خاموش کنید . اگر پنجره را باز می کنیددستگاه های تهویه ای مانند کولر را خاموش کنید .


19. برای مهمانی ها چند مدل غذا طبخ می کنید ؟

اگر همکارانتان یا دوستان تان را به منزل دعوت کرده اید به جای اینکه چندین مدل غذا درست کنید ، یا از بیرون غذاسفارش دهید ، بهتر است خودتان غذا را بپزید و اینکه تنهایک مدل غذا آماده کنید .


20. نوشیدنی های گران و مضر را تحریم کنید :

اگر هر روز عادت به نوشیدن ، نوشیدنی هایی مانند کوکا ،نوشابه و ... دارید را حذف کنید . علاوه بر اینکه این نوشیدنی ها برای شما مضر هستند و باعث می شوند که به بیماری های دیابت ، چاقی مبتلا شوید و سلامتی شما را به خطر می اندازند ، همین طور باعث می شوند که شما هر روزمقداری از پول خود را برای خرید این مواد خوراکی خرج کنید.