میلیونر شدن تا سن 30 سالگی یک تابو است. حتی می توان گفت که این موضوع به نظر خیالی می‌آید اما وقت آن است که بدانید این موضوع چندان هم غیر قابل باور نیست. گرانت کاردن-کارشناس فروش بین الملل-می گوید من در 21 سالگی از دانشگاه  با بدهی های زیاد از دانشگاه خارج شدم. اینجا 10 گام برای اینکه تضمین کند شما تا 30 سالگی می توانید میلیونر شوید را آورده ایم:

 

        1.پول را دنبال کنید.

در دنیای اقتصادی امروز شما نمی توانید مسیر خود را برای وضعیت میلیونر شدن ثابت نگه دارید. اولین قدم تمرکز بر افزایش دادن درآمد در بازه‌های زمانی و بصورت مکرر است. درآمد من ماهی 3000$ بود و 9 سال بعد به ماهی 20000$ رسید.

پول را دنبال کنید. پول شما را مجبور می‌کند تا درآمدتان را کنترل کنید و فرصت‌ها را ببینید.

 

     2.خودنمایی نکنید- نشان دهید.

 من به یاد می آورم که تا زمانی که سرمایه‌گذاری‌هایم، جریان‌های درآمدی چندگانه مطمئن برایم ایجاد نکردند، ماشین یا ساعت لوکس نخریدم. من وقتی که میلیونر شدم هنوز یک تویوتا کمری داشتم. با اخلاق کاری معروف شوید نه با خرده ریزهایی که می‌خرید.

 

         3.پس انداز کنید برای سرمایه گذاری، نه فقط برای ذخیره کردن

تنها دلیل برای پس انداز پول، سرمایه‌گذاری آن است. پول ذخیره شده خود را در حسابهای دور از دسترستان نگه دارید. هرگز از این حساب برای کار دیگری حتی موارد اضطراری استفاده نکنید. این کار شما را مجبور می‌کند تا گام اول افزایش درآمد را دنبال کنید. تا امروز، حداقل دوبار ورشکست شده ام تنها به این دلیل که از پس اندازم برای ریسکهایم استفاده کردم.

 

           4. از قرضی که برای شما پول نمی سازد اجتناب کنید.

این را برای خود به یک قانون تبدیل کنید که هرگز قرضی را که برای شما پول نمی‌سازد نگیرید. من برای خرید یک ماشین پول قرض گرفتم تنها به این دلیل که می‌دانستم می‌تواند درآمد من را افزایش دهد.. افراد ثروتمند از قرض گرفتن به عنوان اهرم سرمایه‌گذاری و رشد جریان نقدی استفاده می‌کتند.

 

           5.پول مثل یک عاشق حسود رفتار می‌کند.

میلیون‌ها انسان آرزوی رهایی مالی را دارند. اما تنها کسانی که پول را در اولویت خود قرار می‌دهند پولدارند. برای پولدار شدن و پولدار ماندن باید پول را اولویت خود کنید. پول مانند یک عاشق حسود است، اگر او را نادیده بگیرید شما را نادیده می‌گیرد یا حتی بدتر از آن شما را ترک خواهد کرد و به سمت کسی می‌رود که او را در اولویت قرار داده است.


           6.پول نمی‌خوابد.

پول در مورد ساعت، برنامه‌ زمانی و تعطیلات چیزی نمی‌داند و شما هم نباید چیزی بدانید. پول عاشق مردمانی است که اخلاق کاری عالی دارند. من زمانی که در رده خرده فروشی  کار می‌کردم ساعت پایان کارم 7 عصر بود اما من اکثر اوقات تا ساعت 11 برای فروش بیشتر کار میی کردم. هرگز سعی نکنید باهوش‌ترین یا خوش‌شانس‌ترین فرد باشید. فقط مطمئن باشید که از همه بیشتر کار کرده‌اید.

 

          7.فقیربودن هیچ معنایی ندارد.

من فقیر بوده‌ام و آن را کاملاً چشیده‌ام. زمانی تنها به اندازه‌ی کافی پول داشتم و این اصلاً لذتبخش نبود. ازبین بردن تمام عقایدی که فقیر بودن را به هر جهت تایید می‌کنند، کاری است که باید انجام دهید. بیل گیتس گفته است‌: «اگر شما فقیر به دنیا آمده‌اید تقصیر شما نیست، اما اگر فقیر بمیرید این اشتباه شماست».

 

          8.یک الگو و مربی میلیونر داشته باشید.

بسیاری از ما از طبقه‌های متوسط و ضعیف به سمت بالا آمده‌ایم ولی عقاید و محدودیت‌های آن سطح را نگه داشته‌ایم. من در مورد زندگی میلیونرها مطالعات زیادی کرده‌ام تا کارهای مثبتی را که انجام داده‌اند تکرار کنم. شما هم الگوهای میلیونر خود را انتخاب و زندگی آنها را مطالعه کنید. افراد ثروتمند معمولاً در دادن دانش و اطلاعات و منابعشان سخاوتند  هستند.

 

          9.پولتان را از کارهای بزرگ بدست بیاورید.

شما باید نسبت به کار و سرمایه گذاری که می‌کنید پول بیشتری بدست بیاورید. اگر پول اضافی نداشته باشید نمی‌توانید مجددا سرمایه‌گذاری کنید. شرکت دوم من برای تاسیس نیاز به 50000$ سرمایه داشت اما بعدها همان شرکت بطور ماهانه 50000$ به من بازمی گرداند. سومین سرمایه‌گذاری من در بخش املاک و مستغلات معادل 350000$ بود که بخش بزرگی از سرمایه خالص من در آن زمان محسوب می شد. من هنوز مالک آن املاک هستم و برای من درآمد ایجاد می‌کنند. سرمایه‌گذاری تنها دلیلی است که شما قدمهای بعدی را برمی دارید. پول شما باید کار کند. شما باید با پولتان کارهای بزرگ انجام دهید.

 

         10. برای 10 میلیون دلار شلیک کنید نه برای 1 میلیون دلار

تنها اشتباه مالی بزرگی که من انجام دادم این بود که به اندازه‌ی کافی بزرگ فکر نکردم. من شما را برای شروع به سوی بیش از 1 میلیون دلار تشویق می کنم. هیچ کمبود پولی بر روی این سیاره نیست مگر کمبود انسانهایی که به اندازه کافی بزرگ فکر نمی کنند.

 

    این 10 گام را بکار برید تا ثروتمند شوید

مردمی را که فکر می کنند رویاهای مالی شما از حرص و طمع شماست، به روشنی راهنمایی کنید. از راه های سریع ثروتمند شدن دوری کنید، با اخلاق باشید، هرگز تسلیم نشوید و هرزمان که موفق شدید، بخواهید تا به دیگران هم برای رسیدن به این مرحله کمک کنید.