پول و موقعیت شغلی: دو هدفی که انگیزه ی شما برای فروش بیشتر هستند!

 

برای اینکه در مسیر فروشِ موفق تلاش بکنید، نیاز دارید به چیزهای ارزشمند و جذابی فکر کنید تا بتوانید با انرژی و انگیزه ی بیشتری برای فروش بیشتر گام بردارید. محکم ترین و جذاب ترین انگیزه های شما، دستیابی به پول و ثروت بیشتر و موقعیت شغلی بالاتر است.

 

با وجود این دو، بدون شک، هم زندگی بهتر و باکیفیت تری خواهید داشت، هم از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار خواهید شد و هم با داشتن پول و موقعیت بهتر، با انگیزه ی بیشتری برای فروش موفق تر تلاش خواهید کرد و در نتیجه پول بیشتر و بیشتری را به زندگی و کسب و کارتان سرازیر خواهید کرد.

 

به عبارت دیگر: انگیزه یعنی پول بیشتر و پول بیشتر یعنی انگیزه ی بیشتر برای تلاش و موفقیت افزون تر. این چرخه ی مطلوبی است که به رشد و پیشرفت سریع شما کمک میکند.

 

در کار فروش، هرچقدر پیشرفت بیشتری داشته باشید، فرصت های طلایی بیشتری بر سر راهتان قرار میگیرد. به گفته ی دکتر توماس استنلی، یکی از نویسندگان کتاب «همسایه میلیونر»: "5درصد از میلیونرهای مستقل آمریکا را فروشندگانی تشکیل میدهند که برای شرکتهای دیگر کار کرده اند."

 

این گروه از فروشنده ها چگونه به این نقطه رسیده اند؟ 1. در کار فروش به پیشرفت و موفقیت دست پیدا کرده اند 2. با استفاده از فروش موفق و درآمدِ بالا، استانداردهای بلندبالایی را برای زندگی خود تعریف کرده اند و 3. بخش زیادی از درآمد خود را ابتدا پس انداز کرده اند و وقتی به حد قابل توجهی رسیده، آن را در بستر مناسبی سرمایه گذاری کرده اند.

 

شما هم میتوانید با استفاده از این روش، هم درآمد بالایی داشته باشید، هم گردشِ پولی ایجاد کنید و هم بتوانید از این گردش مالی به سرمایه گذاری برسید و ثروت آفرینی کنید.

 

فروشندگان موفق همواره به این فکر میکنند که چه میخواهند و چگونه میتوانند آن را بدست بیاورند؟ تنها دغدغه ی آنها رسیدن به هدفهایی است که برای خودشان تعریف و تعیین کرده اند. هر چه بیشتر در مورد اهدافتان فکر کنید و درباره شان حرف بزنید، دید شفاف تری نسبت به آنها و مسیرهای دستیابی به آنها پیدا خواهید کرد.

 

 به همین دلیل است که فروشندگان موفق با استفاده از این روش، 3 تا 5 برابر بیشتر از فروشندگان عادی میفروشند. فروشندگان معمولی، در کنار افکار مرتبط با کسب و کارشان، بخش عمده ای از زمان و فکر خود را به سایرِ مسائل زندگی شان اختصاص می دهند و درباره شان صحبت می کنند.

 

خودتان را یک مشاور معرفی کنید، نه فروشنده!
فروشندگان برجسته و موفق، خودشان را یک "مشاور" میدانند، نه یک فروشنده. آنها خود را دوست و حافظ منافع مشتری میدانند و اینکه بیش از هر چیز، باید به فکر حل مشکلات و مسائل پیش پای مشتری باشند.

از ده ها مشتری راضی این سؤال پرسیده شده که از دیدِ آنها چه کسانی فروشنده های بزرگ و موفقی بوده اند. آنها در جواب گفتند که بهترین فروشندگانی که تا به حال سراغ داشتند، فروشنده نبودند، بلکه مشاوران کارکشته و دلسوزی بوده اند. آنها این فروشنده ها را "منابعی سرشار از علم و آگاهی در حوزه ی زندگی فردی و تجاری" توصیف کرده اند.

 

اما برای اینکه نه یک فروشنده، بلکه یک مشاور خوب باشید، چه باید بکنید؟! ابتدا باید این تصویر را از خودتان داشته باشید که من یک مشاور هستم. با این ذهنیت، میتوانید مثل یک مشاور راه بروید و رفتار کنید و صحبت کنید. لباس خوبی بپوشید و سر و ظاهر آراسته ای داشته باشید. وقتی میخواهید در جلسه ی فروش حاضر شوید، خودتان را به شکل مشاور باکلاس و رده بالایی آماده کنید که حقوق بالایی میگیرد و کارش را خوب بلد است. واقعیت هم همین است.

 

وقتی دیگران از زمینه ی کاری شما میپرسند، به آنها بگویید که «مشاور» هستید. وقتی مشتریان تان پذیرفتند که شما یک مشاور هستید، اطلاعات ارزشمند و به درد بخوری را در اختیارشان قرار دهید. به آنها کمک کنید زندگی و کسب و کار بهتر و موفق تری داشته باشند.

 

وقتی مثل یک مشاور لباس میپوشید و رفتار و عملکردتان هم الگوی یک مشاور را به خود می گیرد، در واقع خودتان را از صنف فروشندگان کنار کشیده اید. به این ترتیب میتوانید خودتان را در صدر فروشندگان حرفه ای قرار دهید. قرار نیست محصول تان را به هر قیمتی بفروشید.

 

بجای توسل به روش های نامناسب فروش، سعی کنید با پرسیدن سؤالات مناسب، ذائقه و نیاز مشتری را بشناسید و به او کمک کنید. خودتان را مشاور مشتری تان بدانید، نه فروشنده ی شرکت خودتان. راهنمایی اش کنید و بجای «من» و «شما»، سعی کنید از «من و شما» یا «ما» استفاده کنید تا او شما را همراه و در کنار خودش ببینید و حس کند، نه روبرو و جبهه ی مقابل خود: "اگه نظر من رو بخواهید، پیشنهادم اینه که ما به اتفاق هم این موضوع رو پیگیری کنیم…"

 

او باید بر اساس نوع صحبت و برخورد شما به این نتیجه برسد که شما حلال مشکلات او هستید و اینکه اگر محصول شما را خریداری کنند، چقدر به نفعش تمام میشود.

 

پردرآمدترین فروشندگان، هم زمان زیادی را صرف مطالعه و برنامه ریزی برای فروش خود میکنند و هم کالا یا خدمات خود را به دقت تحلیل و بررسی میکنند و بر اساس اطلاعاتی که از مشتریان بدست می آورند، به شکلی عمل میکنند که مشتری به راحتی بتواند این آگاهی و آمادگی را در او ببیند.

 

خلاصه ی کلام: مهم نیست به چه کاری مشغول هستید! مهم این است که اگر میخواهید در کار خود موفق شوید، باید هم به آن کار علاقمند باشید و هم از انگیزه ی لازم برای موفقیت در کسب و کارتان برخوردار باشید. خودتان بهتر از هر کسی میتوانید انگیزه ی قدرتمندی برای تلاش و موفقیت در کسب و کارتان تعیین و بر اساس آن عمل کنید. در ضمن، فراموش نکنید که شما یک مشاور هستید، نه یک فروشنده!