2 محاسن ظروف سرامیکی:
عدم نیاز به ارزبری

بی اعتنا به تحریمهای احتمالی

ایجاد اشتغال برای تعداد بیشماری از جوانان

قابل استفاده مجدد برای بارها

دوست با محیط زیست

ماندگاری نام و آدرس تولید کننده برای همیشه

زیبایی و جلوه ی ظروف برای نگهداری در ویترین خانه

هدیه ای ارزشمند برای روزهای خاص

قابل عرضه در صنایع دستی و استفاده در آشپزخانه ها

3 نیاز کشور:

با توجه به فعالیت 180000واحد تولیدی کوچک و بزرگ در صنایع غذایی ،آرایشی ،بهداشتی ،دارویی و صنعتی(رنگ ،چسب،مواد صنعتی ،ساختمان و شیمیایی) و یا هرگونه بسته بندی محصولات گوناگون نیاز به یکصد میلیارد ظرف در سال برآورد گردیده است.

4 عدم نیاز به سرمایه گذاری:

با توجه به قالبهای گچی و چرخهای تولید ظروف سرامیک که ابزاری ابتدایی و ساده است در جای جای کشور و یا در مجاورت شهرکهای صنعتی میتوان اقدام به تولید این قبیل ظروف نمود.


5 قیمت تمام شده:

با توجه به تیراژ بسیار بالایی که مصارف این قبیل ظروف دارد و هزینه ی سرمایه گذاری اولیه آن ناچیز است حتی اگر قیمت تمام شده آن با ظروف پلاستیکی قابل رقابت هم نباشد مصرف کننده با میل و رغبت زیاد ترجیح میدهد ظروفی را که بهداشتی،ماندگار و قابل استفاده مجدد و یا هدیه ای زیبا برای دیگران است را انتخاب کند.
 

6 نحوه عرضه و فروش:

علاقمندان کافیست چند نمونه از این ظروف را در اندازه های 100میلی لیتری تا 1000میلی لیتر با دهانه پیچی یا چوب پنبه ای یا اورنیگ به صورت دهان گشاد یا دهان تنگ را تولید و عکس آنها را به همراه نامه ای به مصرف کنندگان زیر ارائه نمایند.

1-مرکز تهیه و توزیع صنایع دستی

2-مرکز توزیع اشیاء تزیینی و هدایا

3-کارخانجات گوناگون کشور

4-فروشگاههای لوازم آشپزخانه

5-بازارهای مرزی برای صادرات

6-و یا مکانهای مشابه عرضه کننده این محصولات

7 صادرات:

با توجه به هزینه های ارزی و نبودن تکنولوژی پیشرفته در اکثر کشورهای همسایه میتوان زمینه صادرات این محصولات را در بازارهای مرزی نظیر آسیای میانه ،افغانستان،ارمنستان،اربیل کردستان،شلمچه و سایر بازارهای مرزی عرضه نمود.

8 وزن ظروف:

از آنجاییکه تولید این ظروف با دوغ آب و با چرخش دستگاه تولید میگردد ضخامت ظروف قابل تغییر بوده و میتوان به هر میزان ضخامت آنرا کاهش یا افزایش داد.

پایان قسمت دومکاربران دیگر از موضوع زیر نیز بسیار استقبال کرده اند :

لطفا اینجا کلیک کنیدکانا تلگرام ایده های کسب و کار :

http://telegram.me/mihanidea